Рубрика "Борзый летописец". День поддержки Навального

2022-01-25 07:24:21

Днесь у смутьянов городских, "либеральной общественностью" именуемых, день зело чтимый памяти ради заточения вора государева Олешки Навального. Помянем же и мы дни прежния, и грамоту сию, что в сей день года минувшего писана бе. 


"Лета 7529-го, януария месяца прииде на Русь Олешка Навальный да в сей же час имали его стрельцы, и бысть он во узилище взят. 


Содеял сей Олешка позорище, глаголил в коем, что есть у Государя нашего такия палаты, какия сам Соломон не имел, и что не ведают люди о палатах сих. Да токмо словеса русския в сем позорище суть вельми нескладны, яко трудилися над оным заморския толмачи. А сам же Олешка недужен бысть, и неведомо, в кое же время он позорище сие сотворил. 


И рече Олешка сей чрез скрижали цифирныя, кои аглицким глаголом рекутся смартфоны, что несть правды на Русской Земле и бунт надобен лютый. И поднялися на бунт школяры да отроци неразумныя, кои времени смутнаго не ведали, а Олешке Навальному по неведению своему в мошну его милостыню слали, яко на дело благое. Бысть же у них ход и стояние по всем градам русским двадесять и третиего януария. Мнозих бо стрельцы повязали за непотребство. 


А рекут тако же, что бунтом сим посольская изба американская на Москве ведала".


Летописецъ Фёдор Басманов